1. Úvod
  2. Hosting
  3. Základní informace o Webhostingu

Základní informace o Webhostingu

Kolik domén můžu na jednom webhostingu hostovat?

Pro každý webhosting můžete využít pouze jednu doménu. Pokud potřebujete „hosting“ pro více domén, tak se určitě podívejte na naše virtuální servery s jednoduchou aplikací pro správu serveru a domén jménem VPS Centrum.

Návod krok po kroku, jak na objednávku a správu webhostingu.

Jak používat .htaccess?

Konfigurační soubor .htaccess můžete na našich serverech používat. Můžete jej buď na přímo zkopírovat na FTP nebo lze nastavení vygenerovat v  Zákaznickém Centru, jako nastavení Speciálního adresáře. Mezi volbami pro nastavení daného adresáře je i velké textové pole kam lze vkládat pravidla pro mod-rewrite. Je tedy pouze na vás jak si .htaccess upravíte.

mod_rewrite

Pravidla pro mod_rewrite můžete používat bez omezení. Dokumentaci a návod na sestavení pravidel pro modul mod_rewrite najdete na následujících stránkách:

Další konfigurační direktivy v rámci .htaccess jsou také povolené, avšak z důvodu bezpečnosti limitované.

Dochází mi hostingový prostor

Umíme kdykoliv navýšit či ponížit tarif vašeho hostingu, ale dokážeme přidat i pouze diskový prostor. Stačí nám napsat požadavek ze zákaznického centra. Napište název domény a kolik GB máme přidat.

Cena za 1GB je 16Kč/měs.

Aplikace a nástroje pro správu

Zákaznické Centrum

Jednoduchá aplikace, která spravuje vaše domény a hostingové programy. Je přístupná pro všechny klienty na adrese centrum.vas-hosting.cz. Celá aplikace je dostupná ve více jazycích a obsahuje rozsáhlou nápovědu.

PostgreSQL Administrace – phpPgAdmin

Své postgreSQL databáze můžete pohodlně spravovat pomocí nastroje phpPgAdmin. Tento nástroj pro správu naleznete na adrese pgsql.vas-hosting.cz.

MySQL Administrace – phpMyAdmin

MySQL databáze můžete obsluhovat buď pomocí robustního nástroje phpMyAdmin nebo jednoduchého a rychlého nástroje Adminer od Jakuba Vrány. Naleznete je na adresách mysql.vas-hosting.cz a adminer.vas-hosting.cz.

Webmail

Nemáte-li po ruce zrovna e-mailového klienta, vůbec to nevadí. Na posílání a čtení pošty máte 24 hodin denně k dispozici náš webový e-mailový klient RoundCube, dostupný na adrese mail.vas-hosting.cz.

WebFTP

Jistě se vám již mnohokrát stalo že jste potřebovali něco na svém FTP a FTP klient jako program nebyl po ruce. Třeba zrovna, když nejste na vlastním PC. Vhod vám přijde náš FTP klient s webovým rozhraním. Stálá adresa Web FTP je webftp.vas-hosting.cz.

Statistiky

Jednoduché statistiky návštěvnosti a přístupů na webu generované pomocí awStats naleznete na adrese např. stats.mojedomena.cz.

Poslední změna: 12 července, 2021

Pomohla ti tato nápověda?

Související články nápovědy