1. Úvod
  2. Servery základní
  3. To nejdůležitější o serverech

To nejdůležitější o serverech

Kde jsou servery umístěny?

Servery jsou umístěny u společnosti SuperNetwork, provozovatele sítě SuperHosting. Všechny servery jsou v našem vlastnictví a disponujeme, jak náhradními servery, tak širokou škálou náhradních komponent. Poskytujeme okamžitý servis s NONSTOP dohledem přímo v serverovně.

Jak mohu spravovat služby na serveru?

Služby pro jednotlivé domény jsou spravovány obvyklými nástroji – webmail, webftp, phpMyAdmin a dalšími. K databázím je možné povolit vzdálený přístup. Nastavení služeb se provádí přes webovou aplikaci VPS Centrum, ve kterém je také k dispozici přehled provozních charakteristik serveru (vytížení, statistiky). Alternativně můžete využít také ISP Config nebo získat úplně čistou instalaci operačního systému.

Přehled nástrojů v našem VPS Centru

Kolik domén na serveru mohu provozovat?

Počet domén, které je možné na serveru provozovat není omezen. Počet aplikací, které server dokáže bez problému obsloužit, závisí na jeho systémových parametrech a také na provozní náročnosti daných aplikací.

Jak za server zaplatit?

Zaplatit můžete klasickým převodem na účet, přes PayPal, kreditní kartou nebo online pomocí eKonta. Platit můžete měsíčně, čtvrtletně, pololetně nebo i ročně.

Platí i nápověda pro hosting: Jak mohu zaplatit?

Je rozdíl mezi placeným a testovacím serverem?

Často dostáváme dotaz, jestli se VPS v testovací verzi liší od placené verze a odpověď je NE! Jak vám server nainstalujeme, tak vám zůstane i po zaplacení vč. IP adresy nebo hostnamu.

Po zaplacení se vám vytvoří i účet do zákaznického centra, odkud můžete spravovat domény nebo faktury.

Jak dlouho trvá instalace virtuálního serveru?

Na věc jdeme okamžitě, obvykle trvá instalace 30 minut. Občas o trochu déle, tak prosím případně vydržte. Musíme prověřit, jestli je objednávka relevantní. 🙂

Je možné průběžně měnit parametry serveru?

Ano. Z technického hlediska vyžaduje přechod na jinou variantu s novými parametry pouze restart serveru, který po domluvě provedeme my nebo si jej můžete snadno provést sami. Parametry si dokonce můžete navýšit sami ze Zákaznického centra.

Více v nápovědě: Jak změnit parametry serveru? + Cenik

Poslední změna: 21 února, 2020

Pomohla ti tato nápověda?

Související články nápovědy