1. Home
  2. Servery základní
  3. Správa a konfigurace serveru

Správa a konfigurace serveru

Mohu si nechat upravit konfiguraci a služby na serveru podle vlastní potřeby?

Server a služby na něm vám rádi připravíme a nakonfigurujeme podle požadavků. Žádné z vašich přání pro nás není problém a speciální úpravy bereme jako výzvu, která nás baví. Přemýšlíme dopředu, pokud něčemu náhodou vyhovět nechceme, děláme to jen pro bezpečnost nebo provoz vašeho serveru.

Využijte i náš VPS konfigurátor a podívejte se na přehled parametrů a technologií, které jsou na serveru dostupné.

Jaké operační systémy mi nainstalujete?

S novým serverem získáte i skvělou a jednoduchou aplikaci pro samosprávu – VPS Centrum, kde vždy instalujeme aktuální verzi Linuxové distribuce Debian.

Dále na servery instalujeme i tyto distribuce: Ubuntu, CentOs, a pokud chcete jinou, stačí nám napsat. Nainstalujeme i Debian s ISP configem.

Jak mohu sledovat provoz a zátěž serveru?

S našim VPS Centrem se nainstalují 2 monitorovací programy. Munin a Sysinfo.

VPS Centrum > Nástroje

Každý z nástrojů monitoruje paměťovou zátěž serveru, Sysinfo je přehlednější pro využití RAM a Munin je zase mnohem podrobnější. Pokud by vás detailněji zajímalo, jak fungují, napsali jsme o tom článek: RAM na Linuxu.

Také základní údaje jako využití RAM a zátěž procesu uvidíte ve VPS Centru v sekci Přehled.

Získám superuživatelský přístup k serveru (root)?

Ano, k serveru získáte root, abyste si jej mohl přizpůsobit podle svého či nainstalovat rozšíření či framework, který potřebujete.

Navíc, ke každému serveru od nás máte správu zdarma v délce 60 minut měsíčně.

Jaká je vaše (i naše) konektivita?

Každý server je připojený pomocí switche 1 Gbps uplinkem, bez agregace a omezení rychlosti. Následně je náš traffic v síti Supernetwork o celkové kapacitě 1,8 Tbps.

SuperHosting síť má kruhovou topologii, veškeré trasy jsou zálohovány v režimu N+1. V případě poruchy jakéhokoliv prvku nebo optické trasy se provoz do 10 sekund automaticky přesměruje na záložní zdroj. Síť je postavena na Cisco prvcích.

Existují omezení na přenesená data?

Připojení k Internetu je s konektivitou 1 Gbps s možností přenést až 2 TB dat měsíčně. Dedikovaný server má přenos dat neomezený. Vždy s veřejnou IPv4 a nyní už nové servery instalujme už i s IPv6.

Pár rad a čtení na závěr

Updated on 24.3.2023

Was this article helpful?

Related Articles