1. Home
  2. Servery základní
  3. Různé verze PHP na subdoménách
  1. Home
  2. Servery pokročilé
  3. Různé verze PHP na subdoménách
  1. Home
  2. Domény
  3. Různé verze PHP na subdoménách

Různé verze PHP na subdoménách

V červnu vyšla nová verze Debianu s názvem Bookworm a my jsme měli možnost vypustit další aktualizaci VPS Centra (2.57), ve které je spousta super funkcí. Ty se totiž s čerstvým Bookwormem skvěle doplňují. Jednou z nich je právě možnost volit si různé verze PHP pro každou subdoménu v rámci jedné domény. A my vám ukážeme, jak na to.

Důležité je říct, že změny se odvíjí od Distribuce, kterou uživatel má. A verzování PHP jde pouze těm, kdo má nejnovější verzi Debian 12.

Více verzí PHP pro subdomény na jedné doméně

V rámci jedné domény (např. vhdev.cz) si můžete vytvořit libovolné množství subdomén (např. cloud.vhdev.cz) a pro každou vybrat jinou verzi PHP. Což mimochodem s Bookwormem jde až do verze PHP 8.3.

Ale to není v rámci rozmanitosti vše.

Velkou výhodou je i možnost nastavení PHP. V takovém případě totiž můžete každou subdoménu libovolně konfigurovat, například pokud na ní chcete provozovat něco náročnějšího a nebo nahrávat větší množství souborů. Stačí si jen navýšit PHP limity.

Jak na nastavení ve VPS Centru

Půjdete do Nastavení domény, kde přibyla možnost založení subdomén v rámci jedné domény. Je samozřejmě na vás, zda chcete jít cestou založení podadresáře na FTP, ale tato možnost je daleko snazší.

Vytvoříte si libovolné množství subdomén a pro každou máte možnost zvolit si jinou verzi PHP a jak jsme už zmínili, dokonce i vlastní limit na PHP.

Mohlo by vás zajímat:

 

Updated on 19.9.2023

Was this article helpful?

Related Articles