1. Úvod
  2. Domény
  3. Prodloužení domény – kdy a jak?

Prodloužení domény – kdy a jak?

Prodlužování domén

O prodloužení svých domén se staráme sami.

S dostatečným předstihem vám a všem fakturačním kontaktům zašleme výzvu k prodloužení. Pokud ji zmeškáte, tak se ještě párkrát připomeneme, abyste o doménu nepřišli. Domény ale prodlužujeme až po zaplacení faktury. 

Vždy v našem zákaznickém centru naleznete přehled vašich spravovaných domén u nás. Uvidíte zde i datum expirace a na hlavní stránce zjistíte, jestli máte nějaké neuhrazené služby jako na screenshotu dole.

Přehled nezaplacených faktur

Doménu už nechci

Často se stává, že klientům během roku skončí projekt a už neřeší co bude s doménou. Když se blíží její expirace, přijde faktura pro další rok, ale klient doménu už nepotřebuje. Nic se neděje. Zásadně posíláme klientům pouze proforma faktury a není problém je stornovat. (Daňový doklad až po zaplacení) Stačí nám napsat na info@vas-hosting.cz. Fakturu vystornujeme a necháme doménu propadnout. 

Faktura za doménu, která už je jinde

Pokud klient převede doménu pod jiného registrátora, my to nepoznáme. Doménu vedeme stále v našem systému a na prodloužení vám přijde faktura, i když už nejsme jejím registrátorem. Pak nám zase jednoduše napište (info@vas-hosting.cz), fakturu vystornujeme a opravíme naší databázi. Pokud se stane, že klient už fakturu zaplatil, řešíme to individuálně. Většinou připíšeme klientovi kredit k nám na účet, který může využít na jakoukoli naší službu.

Prodlužování přes kredit

Pro některé klienty je složité platit faktury zvlášť. Někdy jde o zdlouhavý proces schvalování, někdy mají jen dlouhé fronty manažeři, kteří mají rozhodnout o proplacení… Ať už je důvod jakýkoli, máme pro vás připravený kreditový systém. Stačí kredit nabít a použít ho pro cokoli. U prodlužování domén lze dokonce nastavit, aby se prodlužovala automaticky a strhávala se platba z kreditu. Daňový doklad je pak vystaven na dobití kreditu. Na prodloužení domény už ne…

 

Poslední změna: 24 února, 2020

Pomohla ti tato nápověda?

Související články nápovědy