1. Úvod
  2. Emaily
  3. Nastavení e-mailového klienta

Nastavení e-mailového klienta

Důležité údaje, které jsou potřeba k nastavení e-mailového klienta:

  • POP3 server: mail.vas-hosting.cz port 110 (SSL 995)
  • IMAP4 server: mail.vas-hosting.cz port 143 (SSL 993)
  • SMTP server: mail.vas-hosting.cz port 25 (SSL 465, 587)
  • Uživatelské jméno: celá e-mailová adresa (např. mail@vasedomena.cz)
  • Heslo: vaše dříve zvolené a doufáme, že bezpečné heslo

K dispozici jsou zabezpečené protokoly POP3S, IMAP4S, SMTPS, které doporučujeme využívat. Stačí použít porty pro SSL.

Nezapomenout zkontrolovat nastavení DNS domény, jestli využívá správný MX záznam

Mail server: mail.vas-hosting.cz priorita: 10 záznam: vašedomena.cz

Pokud si u nás zakoupíte webhosting i s doménou, tak automaticky přidáme všechny potřebné DNS záznamy vč. záznamů, které dokáží přidat schránku do e-mailové klienta pouze za pomoci e-mailu a hesla.

Předvyplněné DNS záznamy

Ruční nastavení, vlastní VPS:

Microsoft Outlook:

Klikněte na tlačítko Soubor a na Přidat účet. Dále zadejte emailovou adresu a zaklikněte Umožnit mi ručně si nastavit účet.

Dále doporučujeme zvolit IMAP, který je vhodnější, pokud budete emailovou schránku spravovat z více zařízení.

Zadejte heslo a Změnit nastavení účtu.

Jméno odchozího i příchozího serveru je vždy jméno Vašeho serveru, tečka a za tečkou následuje doména vas-server.cz.

Servery jsou pojmenovány vždy třemi písmeny a dvěma čísly. (shu11.vas-server.cz, god05.vas-server.cz) Vaše uživatelské jméno je celá emailová adresa.

Pokud nemáte ve VPS centru instalovaný letsencrypt certifikát, je třeba ještě instalovat certifikát přímo z vas-hosding.

Zvolte, zda chcete používat certifikát pro celý počítač nebo pouze pro uživatele, pod kterým jste aktuálně přihlášení. Nakonec vyberte umístění certifikátu.

Mozilla Thunderbird

Na základní obrazovce, zvolte v sekci účty tlačítko E-mail

Vyplňte požadované údaje a stiskněte Pokračovat.

TIP: Věnujte chvilku zamyšlení nad položkou Vaše jméno. To se bude zobrazovat příjemcům Vašich emailů a ti jej uvidí jako první.

Tunderbird provede autodetekci. Doporučujeme zvolit IMAP, který je vhodný pro případ, kdy budete chtít k emailům přistupovat z více zařízení. Dále zvolte Ruční nastavení.

Jako poslední je třeba zadat příchozí a odchozí servery. Jméno odchozího i příchozího serveru je vždy jméno Vašeho serveru, tečka a za tečkou následuje doména vas-server.cz. Servery jsou pojmenovány vždy třemi písmeny a dvěma čísly. (shu11.vas-server.cz, god05.vas-server.cz) Výrazně doporučujeme položku SSL přepnout na SSL/TLS. Následně se sami přepíší porty pro příchozí (993) i odchozí (465) komunikaci. Pak už stačí jen stisknout tlačítka Otestovat znovu a Hotovo.

Pokud nemáte ve VPS centru instalovaný letsencrypt certifikát, je třeba ještě instalovat certifikát přímo z vas-hosding. Klikněte na Získat certifikát.

Poslední volbou je, zda chcete certifikát nainstalovat pouze pro aktuálně přihlášeného uživatele nebo pro celý počítač a umístění certifikátu.

Nastavení v telefonu

Nastavení klienta na mobilním telefonu je velmi podobné. Po spuštění mailového klienta v telefonu se telefon zeptá, jaký typ účtu chcete připojit. Doporučujeme připojovat se přes protokol IMAP, takže zvolte Jiné

Zadejte emailovou adresu, heslo a vyberte účet IMAP.

Jméno odchozího i příchozího serveru je vždy jméno Vašeho serveru, tečka a za tečkou následuje doména vas-server.cz.

Servery jsou pojmenovány vždy třemi písmeny a dvěma čísly. (shu11.vas-server.cz, god05.vas-server.cz) Vaše uživatelské jméno je celá emailová adresa.

Pro SMTP server je stejná adresa jako pro IMAP server. Typ zabezpečení nechte na SSL – všechny certifikáty a port opět nechte na 465. Dále už jen vyplňte emailovou adresu a heslo.

Poslední změna: 13 srpna, 2019

Pomohla ti tato nápověda?

Související články nápovědy