1. Úvod
  2. Servery základní
  3. Jak změnit parametry serveru? + Ceník

Jak změnit parametry serveru? + Ceník

Změna parametrů na virtuálním serveru 

Na virtuálním serveru kdykoliv navýšíme parametry i jednotlivě, takže nemusíte měnit celý tarif. Prezentované tarify jsou ve skutečnosti jen nástřely nejčastějších startovních konfigurací.

Ještě než budete přemýšlet o navýšení operační paměti, tak doporučujeme přečíst náš článek RAM na Linuxu, kde lépe pochopíte, jak operační paměť na Linuxu funguje a jestli opravdu potřebuje navýšit.

Můžete si poskládat i VPS na míru.

Nakonfigurujte si vlastní tarif virtuálního serveru

Ceník za navýšení parametrů:

  • RAM – 60 Kč/měs za 1GB
  • GB    – 30 Kč/měs za každých 10GB
  • CPU – 130 Kč/měs

Jak si změnit parametry serveru?

Parametry serveru si můžete změnit sám pomocí našeho zákaznického centra. Stačí se přihlásit pod účet, kde máte server zaplacený a v horním menu kliknout na sekci Servery a následně na Detaily.

Sekce Servery v zákaznickém centru

V sekci Navýšení parametrů naleznete možnost přidat serveru větší prostor, RAM nebo CPU. Stačí vybrat parametry a potvrdit změnu. Do 15 minut bude mít server nové parametry.

Další super věc na navýšení je, že nemusíte čekat na nějakou fakturu, či platbu. Prostě se jen poměrově sníží předplacené období a do 15ti minut systém změnu propíše a server tak bude zase odpovídat vašim aktuálním požadavkům.

Přestřelil jsem konfiguraci

Pak není problém. Vezmeme si prostředky zpět. Pokud máte například server, který hostoval náročný projekt a ten už skončil, můžeme si vzít RAM a CPU zpět. U disku to bohužel nejde. Je zde technologické omezení. Jakmile se jednou VPSku disková kapacita přidá, nelze jí už vzít zpět. Ponížení RAM a CPU pro vás rádi uděláme na podpoře. Následně se změna opět promítne do předplaceného období poměrovým navýšením, stejně jako při přidávání prostředků.

Rozdíl cen 

Pokud jste u nás začali například s tarifem mini a postupně jste prostředky přidávali, může se stát, že server je za jinou cenu, než zobrazí konfigurátor na našem webu. Snažíme se o spravedlivé účtování, ale cena se může rozejít hlavně pokud navýšíte o větší množství prostředků ze Zákaznického centra, kde se nebere v potaz například sleva za větší předplacené období. Není pak nic jednoduššího, než se nám ozvat a cenu vám srovnáme.

Změna parametrů na dedikovaném serveru

Dedikované servery jsou vyhrazené a neuvěřitelně výkonné servery, okořeněné vrstvou virtualizace pro větší flexibilitu a snadné migrace.

Takže můžete přepínat jen mezi tarify anebo si poskládat dedikovaný server na míru a díky virtualizaci vás snadno přemigrujeme na nový stroj.

Přehled tarifů pro dedikované servery

Rádi pomůžeme navrhnout řešení na míru anebo jen zodpovíme vaše dotazy, tak napište na info@vas-hosting.cz.

 

Poslední změna: 8 března, 2021

Pomohla ti tato nápověda?

Související články nápovědy