1. Úvod
  2. Servery základní
  3. Jak zálohovat VPS na Dropbox

Jak zálohovat VPS na Dropbox

O data klientů, které mají uložené na svých VPS primárně nepečujeme. Technologie RAID je chrání před fyzickým selháním disků, ale jejich záloha před smazáním je na klientovi. Pokud chcete nechat zálohu na nás, je to možné. Nabízíme to ale jako další službu za příplatek. V tom případě jsou data odlévány na naše zálohovací servery do jiné pražské serverovny. – Více zde

Mít nějakou zálohu je však více než rozumné. Proto je ve VPS Centru připravený formulář pro zálohování. Zálohy pak můžete odlévat na vaše FTP, které máte zřízené kdekoli. (jiná služba, jiný server, domácí NAS v kanceláři…) Další možností je, odlévat tyto zálohy na cloudovou službu Dropbox. Následující návod vás provede propojením této služby s naším VPSC.

Jak zálohovat na Dropbox

Zvolte doménu, kterou chcete zálohovat, pak Nastavení a ve formuláři Zálohování zvolte možnost Dropbox.

Dropbox však má jistá omezení, které je třeba zmínit. Tím prvním je, že nelze na Dropbox přes toto rozhraní nahrát větší soubor než 350GB. Tím druhým je, že na Dropbox se aplikace nemůže přihlašovat jménem a heslem, ale potřebuje token.

Token je nejprve třeba ze služby vygenerovat. Přihlaste se proto do administrace Dropboxu. Poté přejděte na adresu https://www.dropbox.com/developers

Nastavte aplikaci dle obrázku:

a vytvořte novou aplikaci. Zvolte preferované nastavení, pojmenujte aplikaci a stiskněte Create app. 

Pak už stačí pouze jedním tlačítkem vygenerovat token a nakopírovat ho do formuláře ve VPSC. Poté nastavte zbytek požadovaných preferencí zálohování. Složku kam se budou ukládat zálohy není třeba na Dropboxu předem vytvářet. Stačí jí napsat do formuláře. VPS Centrum si jí vytvoří samo při první záloze. Po nastavení doporučujeme zaškrtnout tlačítko Uložit a provést zálohu. 

Vyčkejte než se záloha provede (doba závisí na velikosti zálohy). Posledním krokem je kontrola v rozhraní Dropboxu. V něm naleznete jeden .zip soubor, který obsahuje FTP data zálohované domény.

Synchronizace pomocí agenta

Pokud používáte agenta, který synchronizuje složky z Dropboxu na vaše PC, zálohy synchronizovat nebude. Jedná se o relativně velké soubory a stahovat je na lokální počítač(e) nám nedává smysl.

Poslední změna: 18 srpna, 2020

Pomohla ti tato nápověda?

Související články nápovědy