1. Úvod
  2. Servery základní
  3. Jak zálohovat VPS na Dropbox

Jak zálohovat VPS na Dropbox

O data klientů, které mají uložené na svých VPS primárně nepečujeme. Technologie RAID je chrání před fyzickým selháním disků, ale jejich záloha před smazáním je na klientovi. Pokud chcete nechat zálohu na nás, je to možné. Nabízíme to ale jako další službu za příplatek. V tom případě jsou data odlévány na naše zálohovací servery do jiné pražské serverovny. – Více zde

Mít nějakou zálohu je však více než rozumné. Proto je ve VPS Centru připravený formulář pro zálohování. Zálohy pak můžete odlévat na vaše FTP, které máte zřízené kdekoli. (jiná služba, jiný server, domácí NAS v kanceláři…) Další možností je, odlévat tyto zálohy na cloudovou službu Dropbox. Následující návod vás provede propojením této služby s naším VPSC.

Jak zálohovat na Dropbox

Zvolte doménu, kterou chcete zálohovat, pak Nastavení a ve formuláři Zálohování zvolte možnost Dropbox.

Dropbox však má jistá omezení, které je třeba zmínit. Tím prvním je, že nelze na Dropbox přes toto rozhraní nahrát větší soubor než 350GB. Tím druhým je, že na Dropbox se aplikace nemůže přihlašovat jménem a heslem, ale potřebuje token.

Pro jeho vygenerování, si najedříve na Dropboxu v sekci Developers vytvořit svojí „aplikaci“. Pouze zadáte její jméno a vyberete, že aplikace má mít Full Access na celý Dropbox.

Pak si můžeme vygenerovat token. Klikněte na svojí aplikaci a běžte do sekce „Settings“ a podsekce „OAuth 2

Vyberte možnost, ať token nemá datum expirace a můžete ho vygenerovat. Následně můžete token přidat do formuláře ve VPS Centru.

 

Pak je třeba ještě správně nastavit aplikaci v sekci „Permissions„, kde musíte najít tyto dvě pravidla a zaškrnout je.

file_requests.write – View and manage your Dropbox file requests
file_requests.read – View your Dropbox file requests

 

 

A je hotovo. Složku kam se budou ukládat zálohy není třeba na Dropboxu předem vytvářet. VPS Centrum si jí vytvoří samo při první záloze. Po nastavení doporučujeme zaškrtnout tlačítko Uložit a provést zálohu, kterou následně zkontrolujete, jestli je všechno ok. Měli byste vidět jeden .zip soubor, který obsahuje data zálohované domény (FTP, DB, příp. e-maily)

Synchronizace pomocí agenta

Pokud používáte agenta, který synchronizuje složky z Dropboxu na vaše PC, zálohy synchronizovat nebude. Jedná se o relativně velké soubory a stahovat je na lokální počítač(e) nám nedává smysl.

Poslední změna: 9 listopadu, 2021

Pomohla ti tato nápověda?

Související články nápovědy