1. Úvod
  2. Servery základní
  3. Jak zálohovat VPS na Dropbox

Jak zálohovat VPS na Dropbox

O data klientů, které mají uložené na svých VPS primárně nepečujeme. Technologie RAID je chrání před fyzickým selháním disků, ale jejich záloha před smazáním je na klientovi. Pokud chcete nechat zálohu na nás, je to možné. Nabízíme to ale jako další službu za příplatek. V tom případě jsou data odlévány na naše zálohovací servery do jiné pražské serverovny. – Více zde

Mít nějakou zálohu je však více než rozumné. Proto je ve VPS Centru připravený formulář pro zálohování. Zálohy pak můžete odlévat na vaše FTP, které máte zřízené kdekoli. (jiná služba, jiný server, domácí NAS v kanceláři…) Další možností je, odlévat tyto zálohy na cloudovou službu Dropbox. Následující návod vás provede propojením této služby s naším VPS Centrem.

Jak zálohovat na Dropbox

Zvolte doménu, kterou chcete zálohovat, pak Nastavení a ve formuláři Zálohování zvolte možnost Dropbox.

Dropbox však má jistá omezení, které je třeba zmínit. Tím prvním je, že nelze na Dropbox přes toto rozhraní nahrát větší soubor než 350GB. Tím druhým je, že na Dropbox se aplikace nemůže přihlašovat jménem a heslem, ale potřebuje app key.

Pro jeho vygenerování, si nejprve na Dropboxu v sekci Developers vytvořit svojí „aplikaci“. Zadejte její jméno a dejte jí přístup ke složce aplikace.

Pak je třeba ještě správně nastavit aplikaci v sekci Permissions, kde musíte najít tato tři pravidla a zaškrtnout je. Tento krok je důležité udělat před generováním klíčů.

files.metadata.write
file_requests.write 

file_requests.read 

 

Vraťte se do záložky Settings, kde si zkopírujte App key a App secret :

Které vložte do formuláře pro zálohování ve VPS Centru (1+2). Dejte uložit…(3)

Pomocí odkazu (4) vytvořte access kód a zkopírujte ho do formuláře (5). Znovu uložte a je hotovo. Složku kam se budou ukládat zálohy není třeba na Dropboxu předem vytvářet. VPS Centrum si jí vytvoří samo při první záloze. Po nastavení doporučujeme zaškrtnout tlačítko Uložit a provést zálohu, kterou následně zkontrolujete, jestli je všechno ok. Měli byste vidět jeden .zip soubor, který obsahuje data zálohované domény (FTP, DB, příp. e-maily)

Synchronizace pomocí agenta

Pokud používáte agenta, který synchronizuje složky z Dropboxu na vaše PC, zálohy synchronizovat nebude. Jedná se o relativně velké soubory a stahovat je na lokální počítač(e) nám nedává smysl.

Poslední změna: 21 listopadu, 2022

Pomohla ti tato nápověda?

Související články nápovědy