1. Úvod
  2. Servery
  3. Jak to je se zálohami?

Jak to je se zálohami?

Zálohy na virtuálních serverech

Uživatel se o zálohy na virtuálním serveru stará primárně sám, pokud se s námi nedomluví jinak. V administraci serverů VPS Centrum je formulář pro vytváření automatických záloh na FTP.

Dále VPS Centrum dělá každý den zálohy všech databází lokálně na daném serveru a drží 7 dnů historii zpět. To je prima pro rychlou obnovu umazaných dat z databáze.

Nastavení záloh ve VPS Centru

Servery samozřejmě běží z disků v RAID poli, takže nehrozí ztráta dat vinou zničení disku. Disky pravidelně měníme.

Nabízíme dále denní zálohy do geograficky oddělené serverovny. U této zálohy si může každý uživatel specifikovat, jaké složky či domény si přeje zálohovat.

Cena tohoto zálohování je 10 Kč za 1 GB / měsíc. Např. velikost zálohované domény je 5 GB, nastavíme tedy limit 5 GB za poplatek 50 Kč / měsíc a budete mít dostupné zálohy až 30 dní nazpět.

Pokud se limit překročí, budeme vás předem informovat a limit se buď navýší anebo se upraví zálohy. Určitě kvůli tomu o žádnou zálohu přicházet nebudete.

Pozor! Zálohy jsou dostupné pouze pro nás a vy je v administraci neuvidíte. Pro obnovu dat je potřeba napsat na podporu. Jednotlivé zálohy můžeme poskytnout ke stáhnutí nebo obnovit přímo na server.

Stejně fungují i zálohy pro dedikované servery.

Zálohy na webhostingu

Zálohy provádíme automaticky, každý den brzo ráno a jsou v ceně webhostingu. Zálohy jsou k dispozici až 30 dní zpětně a pro jejich obnovu nebo stáhnutí je potřeba nám napsat.

Poslední změna: 11 února, 2019

Pomohla ti tato nápověda?

Související články nápovědy