1. Úvod
  2. Emaily
  3. Jak na migraci e-mailů? Pomocí drag&drop

Jak na migraci e-mailů? Pomocí drag&drop

Pomocí této metody si můžete jednoduše zmigrovat svoje e-maily ze serveru A na server B. Jediné co k tomu potřebujete je e-mailový klient např. Thunderbird, který je ke stáhnutí zdarma. Podobný postup platí i pro další em. klienty.

Vždy doporučujeme mít e-mailové schránky přidané pomocí protokolu IMAP, díky tomu zprávy na serveru zůstanou a uvídíte je, jak z mobilu nebo při přihlášení do webmailu.

V em. klientu musíme mít přidanou schránku, která je přihlašena s údajema ze serveru A. Např. přihlašovací jméno: marketing@   mailserver: bio06.vas-server.cz

Ať už jste ve VPS Centru nebo v zákaznické administraci, vždy najdete údaje na jednom místě

V dalším kroku, je nutné mít přidanou schránku, která je přidaná do em. klienta pomocí údajů ze serveru B. Např. přihlašovací jméno: janik@  mailserver: aspx.google.com

Nyní máte v e-mailovém klientovi dvě schránky a každou z jiného serveru. Teď už stačí pouze vybrat složky, které chcete přesunout ze serveru A na server B.

Přesunutí složky ze serveru A(marketing@) na server B(janik@) pomocí drag&drop

Můžete přesunout pouze složky, které si sami vytvoříte. Pokud chcete přesunout obsah „Doručených zpráv„, tak musíte všechny zprávy označit pomocí CTRL + A a přesunout je do konkrétní složky na serveru B.

CTRL + A & přesunutí všech zpráv do složky na serveru B

Takto jednoduše si můžete mezi 2 serverama přesunout e-mailové zprávy. Samozřejmě využití SSH je mnohem rychlejší a migrace se dá udělat najednou, ale tohle je skvěla alternativa, když není po ruce SSH.

Poslední změna: 28 ledna, 2019

Pomohla ti tato nápověda?

Související články nápovědy