1. Úvod
  2. Emaily
  3. Jak na migrace: E-maily

Jak na migrace: E-maily

E-maily používáme každý den a občas se stane, že se změní poskytovatel a musíte těch několik GB starý pošty dostat na nový server. Tady máte pár tipů, jak na to.

Servery s VPS Centrem

V našem VPS Centru máme nástroj pro migrace e-mailů! Stačí se přihlásit do VPS Centra a najdete je v sekci e-mail pod konkrétní doménou.

Jednoduchý import e-mailů přímo z našeho VPS Centra

Jednoduchý import e-mailů přímo z našeho VPS Centra

Stačí zdat pouze adresu původního serveru, název schránky a heslo. Na serveru schránku vytvoříme se stejným heslem. Pomocí tlačítka Přidat další e-mail můžete přidat více e-mailových schránek najednou.

Během migrace uvidíte průběh, jestli se daří vše převést anebo jestli nastala nějaká chyba.

PS: jedná se stále o beta verzi, která nemusí fungovat na 100% a proto budeme rádi, když nám každou chybu pošlete na podporu. Děkujeme za pochopení a pomoc.

Pomocí drag&drop

Pokud máte schránky přidané pomocí IMAPU, tak můžete obsah schránek mezi servery jednoduše převést pomocí e-mailového klienta.

  1. V em. klientu musíme mít přidanou schránku, která je přihlašena s údajema ze serveru A. Např. přihlašovací jméno: marketing@vas-hosting.cz mailserver: mail.vas-hosting.cz
  2. V dalším kroku, je nutné mít přidanou schránku, která je přidaná do em. klienta pomocí údajů ze serveru B. Např. přihlašovací jméno: info@* mailserver: aspx.google.com

Převádíme složku z účtu A do účtu B.

Převádíme složku z účtu A do účtu B.

Nyní můžete složky nebo jednotlivé zprávy mezi servery jednoduše “přehazovat”.

Můžete přesunout pouze složky, které si sami vytvoříte. Pokud chcete přesunout obsah „Doručených zpráv” tak musíte všechny zprávy označit pomocí CTRL + A a přesunout je do konkrétní složky.

Pomocí CTRL+A označíte a přenesete všechny zprávu z konkrétní složky

Pomocí CTRL+A označíte a přenesete všechny zprávu z konkrétní složky

Takto jednoduše si můžete mezi 2 servery přesouvat e-mailové zprávy a složky. Samozřejmě využití SSH je mnohem rychlejší a migrace se dá udělat najednou, ale tohle je skvělá alternativa, když není po ruce SSH.

Online nástroj Imapsync

Existuje i online nástroj, který pomůže migrace vyřešit za vás, jedná se o podobný nástroj, jako máme ve VPS Centru, akorát tenhle je online pro všechny.

Při používání těchto nástrojů buďte opatrní a po migraci ihned změňte heslo! Nikdy nevíte co se s daty následně děje.

Online nástroj Imypsyn

Online nástroj Imypsync

Odkaz na celý článek: Jak na migrace.

Poslední změna: 3 dubna, 2019

Pomohla ti tato nápověda?

Související články nápovědy